Zastosowanie konstrukcji stalowych
Odpowiednio wykonane konstrukcje stalowe Spot-On Welding są niezwykle często wykorzystywane w przemyśle. Maja bardzo wiele zalet, które przemawiają za ich stosowaniem. Przede wszystkim na pierwszym miejscu wskazywana jest ich trwałość – są bowiem odporne na warunki atmosferyczne jak również na rdzę czy warunki atmosferyczne, dzięki czemu pozostają w nienaruszonym stanie przez bardzo długi czas. Trwałość tego typu konstrukcji to również fakt, że po właściwym ich złożeniu nie trzeba się martwić osłabieniem łączeń i tym samym całości konstrukcji, oczywiście pod warunkiem właściwej ich realizacji.
Atrakcyjna cena i szybkość realizacji
Poza niezwykłą trwałością atutem, jaki mają konstrukcje stalowe Spot-On Welding jest również często czas potrzebny do realizacji inwestycji. Jeśli chodzi o takie jak na przykład hale, zastosowanie konstrukcji stalowych umożliwia ich wzniesienie dużo szybciej niż w przypadku innych możliwości ich budowy. W wielu sytuacjach również koszty związane ze wznoszeniem konstrukcji mogą okazać się o wiele niższe niż w przypadku innych metod. Jest także szereg takich konstrukcji, których nie można wykonać za pomocą innych metod, jak na przykład maszty. Każdy producent hal stalowych Spot-On Welding jest w stanie zazwyczaj stworzyć na zamówienie klienta również inne konstrukcje, zgodnie z przedstawioną specyfikacją jak również oczekiwaniami klienta.
Hale ze stali i ich realizacja
Hale ze stali to budynki, które tworzy się w zasadzie w dwóch etapach. Pierwszym i z pewnością najważniejszym jest stworzenie mocnej konstrukcji właściwych rozmiarów. Na tym etapie niezwykle ważna jest odpowiednia dokumentacja projektowa, która określa nie tylko wielkość konstrukcji ale również jej szczegóły, jak na przykład wielkość i rodzaje zastosowanych elementów stalowych. Odpowiadają one przede wszystkim za wytrzymałość całej konstrukcji, jednocześnie także umożliwiają uzyskanie odpowiedniego kształtu i wielkości budynku. Ważne jest również wykonanie odpowiedniego podłoża i fundamentów, dających solidne podparcie całej konstrukcji. Producent hal stalowych jest w stanie dokładnie określić parametry fundamentów, często również zajmuje się także ich wykonywaniem.
Kolejnym krokiem w wykonywaniu hal jest realizacja poszycia ścian i dachu. Wcześniej do tego celu wykorzystywano blachę, jednak nie dawała ona oczekiwanych rezultatów, przede wszystkim jak chodzi o kwestię odporności na zimno czy szczelności. Obecnie zamiast niej zazwyczaj wykorzystuje się specjalnie wykonywane płyty warstwowe, które wykonane w odpowiednich technologiach zapewniają nie tylko właściwe pokrycie, ale dbają również o ochronę cieplną. Dzięki ich stosowaniu prace polegające na wykonaniu poszycia ścian i dachów hal wykonuje się niezwykle szybko, a także koszt ich realizacji zaliczany jest do niezwykle atrakcyjnych.
Najnowsze komentarze