Praktyczne zastosowanie hal namiotowych

Hale namiotowe znajdują szerokie zastosowanie w takich branżach jak transport, budownictwo, rolnictwo czy eventy. Są ciekawą alternatywą dla obiektów murowanych zapewniając przy tym solidną ochronę przechowywanych w nich towarów. Co warto wiedzieć na ich temat? O tym piszemy poniżej.

Hale magazynowe i namiotowe w dobie pandemii

Panująca od wiosny pandemia Covid-19 w dużym stopniu wpłynęła na ograniczenie lub wręcz zawieszenie organizacji imprez masowych. Targi, eventy, konferencje zostały w większości odwołane. Tym samym spadło zapotrzebowanie na hale imprezowe, które szczególnie w okresie letnim cieszyły się wśród organizatorów różnych imprez ogromną popularnością. Na szczęście wśród większości branż hale namiotowe wciąż cieszą się zainteresowaniem. Można wręcz powiedzieć, że okres pandemii i niepewność, jaka wraz z nią nastała skłoniła wiele firm do rewizji swoich biznesowych planów i ograniczania kosztów. Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż zalety hal namiotowych zyskały jeszcze bardziej na znaczeniu. Poznajmy je zatem bliżej.

Główne zalety hal namiotowych

Bez wątpienia jako numer jeden wśród zalet wymienić należy stosunkowo niski koszt budowy takiej hali. Widać to szczególnie w zestawieniu z kosztami tradycyjnych, murowanych budynków. Co istotne hale namiotowe są obiektami o solidnej konstrukcji odpornymi na warunki pogodowe. Standardowo poszycie dachowe hal wykonywane jest wysokiej klasy materiału PCV. W zależności od przeznaczenia i kosztu hali ściany mogą być wykonane z jednego z trzech dostępnych materiałów. Blachy trapezowej, płyty izolacyjnej lub plandeki.

Poza tym halę namiotową można szybko zbudować, jak również szybko rozmontować, gdy przestanie być potrzebna. Tym samym jest ona idealnym rozwiązaniem sezonowym. Decydując się na hale namiotowe firma może szybko reagować na zmieniające się zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową w sezonie, oraz poza nim. Tradycyjne hale magazynowe świetnie sprawdzą w przy głównej siedzibie firmy. Hale namiotowe można stawiać jako tymczasowy magazyn w pobliżu trwających prac budowlanych.

Halę namiotową postawimy bez zezwolenia na budowę

To niezwykle istotna informacja dla firm, które planują skorzystać z zalet hal namiotowych. Poza nielicznymi wyjątkami dotyczącymi powierzchni, prawo w Polsce zezwala na postawienie tymczasowej hali na 180 dni. Dopiero po tym okresie będzie nam potrzebne stosowne zezwolenie na budowę. W działalności sezonowej, wspomniane 180 dni, jest jednak okresem wystarczająco długim, aby móc cieszyć się z funkcjonalności, jakie zapewnia nam hala namiotowa.

Możesz również polubić…